Üniversiteli Kadın Kolektifi İstanbul’da kadınlardan tek ses: “Eşitsiz aşka da hayata da #HAYIR” – Üniversiteli Kadın Kolektifi

İstanbul’da kadınlardan tek ses: “Eşitsiz aşka da hayata da #HAYIR”

 “Eşitsiz aşka da eşitsiz hayata da hayır” diyen kadınlar İstanbul Beşiktaş Kartal Heykeli’ne yürüdü

Kadınlar 14 Şubat’ta  İstanbul Beşiktaş’ta “Eşitsiz aşka da eşitsiz hayata da HAYIR” diyerek bir araya geldi. Hakan Pastanesi’nin önünde buluşan kadınlar “Kadınlar Birlikte Güçlü” yazan neon ışıklı tabelayla ve ” Eşitsiz aşka da eşitsiz hayata da #HAYIR ” yazılı pankartla bando eşliğinde Kartal Heykeli’ne yürüdü.

Kadınlar yürüyüş esnasında “Öldüren sevgi istemiyoruz”, “Gül verme huzur ver gölge etme yeter”, “Tek başına olmaz birlikte güçlü”, “Eşitlik yoksa aşk da yok” sloganları attı. Kadınlar “8 Mart‘a doğru kadınlar birlikte güçlü” şiarıyla da şubat ayı süresince sokaklarda olacaklarını belirtti.

Erkeklerin sevgisinin her gün 3 kadın öldürdüğünü vurgulayan kadınlar  açıklamada; “14 Şubat’ta, en büyük zenginliğimiz olduğunu bildiğimiz kadın dayanışmasıyla sokakları şenlendiriyoruz.” dedi.

Kadınlar “Bize yaşatılan eşitsizlik ve baskıyı örtmek adına alınan hediyeler, verilen sözler, şaşalı kutlamalarla değil; dayanışmayla, özgürlüklerle, eşitlikle mutlu oluyoruz.” diyerek HAYIR demenin kadınlar için önemini vurguladı.

Açıklamanın ardından kadınlar, bando eşliğinde Kartal Heykeli’ni şenlik havasına dönüştürdü. Şarkılarla, ritmlerle eğlenen kadınlar “HAYIR HAYIR DEMEKTİR” sloganıyla dans ederek eylemi sonlandırdı.