Üniversiteli Kadın Kolektifi Kadınların “HAYIR”ı susturulamaz! – Üniversiteli Kadın Kolektifi

Kadınların “HAYIR”ı susturulamaz!

16 Nisan günü memleketin en büyük oy hırsızlıklarından birine hep beraber şahit olduk. O günden bu yana sokak sokak, ev ev HAYIR’ı büyütenler, kampüslerinde HAYIR’ın sesini yükseltenler HAYIR’ına sahip çıkmak için sokaklarda olmaya devam etti.

19 Nisan sabaha karşı usulsüzlüklere ve hukuksuzluklara karşı sokağa çıkanlara ve “Hayır bitmedi; daha yeni başlıyor” diyerek HAYIR’ına sahip çıkanlara operasyon düzenlendi. Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden bir arkadaşımızın da arasında olduğu 16 kişi gözaltına alındı. İki günlük gözaltı sürecinin ardından Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden arkadaşımızla birlikte gözaltına alınan herkes serbest bırakıldı.

Kaybettiklerini bildikleri için, sokaktaki HAYIR çığlığından korktukları için saldırıyorlar. Bu saldırılar karşısında 16 Nisan’dan önce olduğu gibi bugün de HAYIR demeye devam edeceğiz. Biz kadınların mücadelesi o sandığa sığmaz. Referandumun hemen sonrasında sokaklarda haykırmaya devam ettiğimiz gibi “Kadınların HAYIR’ı bitmez”.

Yaşamlarımızı hiçe sayan, hileyle hurdayla edindikleri yetkilerle bedenlerimize, kararlarımıza saldıranlar baskı ve yasaklarla isyanımızın önüne geçeceklerini sanıyorlarsa; nafile! Biz kadınlar en gür sesimizle daha önce defalarca mora boyadığımız sokaklarda yine isyandayız. Bütün kadınları bu isyanın bir parçası olmaya, hayatlarına ve bedenlerine saldıranlara karşı topladıkları tüm HAYIR’larla sokakta olmaya ve HAYIR’a sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Üniversiteli Kadın Kolektifi